Crystal Cleaning Service
Hemstädning Nynäshamn
Låt oss ta hand om den återkommande städningen.
Crystal Cleaning Service erbjuder flexibel och noggrann
hemstädning i Nynäshamn för ett renare hem och en
enklare vardag.
var fjärde vecka eller vid ett enstaka tillfälle.
Många års erfarenhet
Professionell städservice
RUT-avdrag
Hemstädningspriser efter RUT
Ingen bindningstid
Ett flexibelt upplägg
Nynäshamn
Lokal städhjälp för hemmet
Ett renare hem – mindre vardagsstress
Städhjälp i Nynäshamn på dina villkor
Städningen behöver göras vecka efter vecka, men det betyder
inte att du själv måste lägga tiden på den. Med
hemstädning i Nynäshamn från Crystal Cleaning
Service får du hjälp med den återkommande rengöringen av
bostaden.
Du kan boka städhjälp regelbundet eller vid ett enstaka
tillfälle. Det gör tjänsten användbar både för dig som vill
få avlastning varje vecka och för dig som bara behöver
extra hjälp ibland.
Vi arbetar med de centrala delarna av hemmet – från
vardagsrum och sovrum till kök och badrum – och anpassar
upplägget efter bostadens förutsättningar.
Läs gärna våra priser för hemstädning
eller skicka en förfrågan för att
komma igång.
Varför hemstädning?
En återkommande hjälp som märks i vardagen
Renare vardag
Återkommande städning hjälper till att hålla bostaden
ren och trivsam över tid.
Mer fritid
Låt någon annan ta hand om städningen och använd
tiden till familj, vänner och fritid.
Flexibelt intervall
Veckovis, varannan vecka, var fjärde vecka eller
enstaka – välj efter dina behov.
Utan bindningstid
Ett enkelt upplägg utan krav på lång bindningstid.
Hemmet rum för rum
Det här kan ingå i hemstädningen
Städningen fokuserar på återkommande rengöring av
bostadens viktigaste utrymmen och ytor.
Sovrum & vardagsrum
- Dammtorkning av öppna ytor
- Dammsugning av golv och mattor
- Våttorkning av golv
- Rengöring av lister och socklar
- Putsning av speglar
- Avtorkning av dörrar
- Rengöring av fönsterbrädor
Kök
- Rengöring av öppna ytor
- Avtorkning av köksluckor
- Utvändig rengöring av vitvaror
- Rengöring av diskho och kranar
- Rengöring kring arbetsytor
- Tömning av sopor
- Dammsugning och golvtorkning
Badrum & toalett
- Rengöring av toalett
- Rengöring av dusch eller badkar
- Rengöring av handfat och kranar
- Avtorkning av badrumsmöbler
- Putsning av speglar
- Dammsugning av golv
- Våttorkning av golv
En smidig start
Så kommer du igång
Berätta om hemmet
Ange gärna bostadens storlek, antal rum och badrum
när du skickar din förfrågan.
Beskriv behovet
Berätta vilken typ av hjälp du söker och om du har
några särskilda önskemål.
Välj städfrekvens
Välj ett återkommande intervall eller boka städning
vid ett enstaka tillfälle.
Vi tar hand om städningen
Du får mer tid över samtidigt som bostaden får den
återkommande omsorg den behöver.
Priser efter RUT
Vad kostar hemstädning i Nynäshamn?
Priset varierar beroende på hur ofta du vill boka
städningen. Aktuella priser nedan anges efter RUT.
215 kr/tim
235 kr/tim
250 kr/tim
260 kr/tim
Crystal Cleaning Service i Nynäshamn
Hemstäd Nynäshamn – lokal städhjälp när du behöver den
Crystal Cleaning Service erbjuder städtjänster för
privatpersoner och företag i Nynäshamn. För dig som
söker hemstäd i Nynäshamn innebär det
möjlighet att få hjälp både löpande och vid enstaka
tillfällen.
Företaget har många års erfarenhet inom städbranschen
och arbetar med målet att erbjuda noggrann städning
anpassad efter kundens behov.
Behöver du mer omfattande hjälp kan du även läsa om
storstädning.
Ska du flytta finns
flyttstädning, och för
rena fönster erbjuder vi
fönsterputsning.
Rätt nivå av städhjälp
Veckostädning eller städning mer sällan?
Veckostädning passar ofta hushåll som vill hålla en
jämn nivå på städningen och undvika att arbetet byggs
upp mellan tillfällena. I andra bostäder kan städning
varannan eller var fjärde vecka vara fullt tillräcklig.
Det finns därför ingen städfrekvens som är rätt för
alla. Utgå istället från hur bostaden används, hur
många personer som bor där och hur mycket av den
löpande städningen du vill lämna över.
När passar enstaka hemstädning?
Enstaka städtillfällen kan vara ett bra alternativ när
du normalt sköter städningen själv men behöver extra
avlastning under en intensiv period eller helt enkelt
vill få hjälp vid ett specifikt tillfälle.
Om bostaden behöver en betydligt mer omfattande
genomgång kan en
storstädning vara ett
bättre alternativ.
Från städfirma i Nynäshamn till långsiktig städhjälp
På Crystal Cleaning Services
startsida hittar du företagets bredare
erbjudande inom professionell städning. För företag
finns även
kontorsstädning i Nynäshamn.
Andra tjänster
Mer städhjälp i Nynäshamn
Vanliga frågor
Frågor om hemstädning i Nynäshamn
Vad kostar hemstädning i Nynäshamn?
Priset efter RUT är för närvarande 215 kr/tim
varje vecka, 235 kr/tim varannan vecka,
250 kr/tim var fjärde vecka och 260 kr/tim
för ett enstaka tillfälle.
Har ni bindningstid på hemstädning?
Nej. Crystal Cleaning Service uppger att
tjänsterna erbjuds utan bindningstid.
Kan jag boka städning varje vecka?
Ja. Hemstädning kan bokas varje vecka,
varannan vecka eller var fjärde vecka.
Går det att boka ett enstaka städtillfälle?
Ja. Du behöver inte boka ett återkommande
städintervall utan kan även boka hemstädning
vid ett enstaka tillfälle.
Vad brukar ingå i hemstädning?
Städningen omfattar återkommande rengöring av
bland annat vardagsrum, sovrum, kök och badrum.
Exakta moment anpassas efter tjänstens upplägg.
Är priserna efter RUT-avdrag?
Ja, de publicerade priserna för hemstädning på
Crystal Cleaning Services prissida anges efter
RUT-avdrag.
Tar ni ut resekostnad i Nynäshamn?
Enligt Crystal Cleaning Services miljöpolicy
debiteras varken restid eller resekostnader.
Städhjälp när den behövs
Få hjälp med hemstädningen i Nynäshamn
Berätta om bostaden och hur ofta du önskar städning
så hjälper Crystal Cleaning Service dig vidare.